Tapulikaupunki-Seura antoi tunnustusta

Tapulikaupunki-Seuran puheenjohtaja Katriina Alestalo kertoo, että seuran johtokunnassa on keskusteltu asioista, jotka ilahduttavat asukkaita katukuvassa. Näistä ilahduttavista asioista oli heti noussut johtokunnan jäsenille mieleen Tapulikaupungissa sijaitsevan parturi-kampaamo Taifuunin vuodenaikojen mukaan vaihtuvat näyteikkunasomistukset. Ne todettiin mielenkiintoisiksi, katukuvaa elävöittäviksi ja ohikulkijoille iloa tuottaviksi. Johtokunta päättikin antaa Taifuunille asiasta huomionosoituksen. TL
Kuvis Tapulikaupunki-Seuran edustajat ojensivat marraskuussa kampaamoyrittäjä Taina Vattulaiselle kunniakirjan tunnustuksena näyteikkunasta, jonka vaihtuvat somistukset ovat elävöittäneet Maatullinkujan katukuvaa ja ilahduttaneet asukkaita vuosien ajan.
Edellinen artikkeliJakomäessä jaettiin tunnustusta
Seuraava artikkeliStadiluotsi vieraili Pukinmäessä