Malmin päiviä vietettiin yhdessä ollen

Jättisaippuakuplien muodostaminen ja muut tekemistä tarjoavat pisteet olivat suosittuja. Hiekkakentällä yhdistykset esittelivät toimintaansa ja nurmialueella pidettiin vilttikirppareita. KUVAT TEIJA LOPONEN

Lapsille ja perheille tarkoitetut pelit, katumaalaus ja saippuakuplien teko innostivat monia osallistumaan, mutta suurimman innostuksen sai kuitenkin aikaan Malmin oma Elvis esiintymisellään.

Malmi-Seuran puheenjohtaja Maria Laurila iloitsi sään selkeytymisestä, ihmisiä alkoi virrata puistoon.
Malmi-Seuran puheenjohtaja Maria Laurila iloitsi sään selkeytymisestä, ihmisiä alkoi virrata puistoon.

Ala-Malmin puistossa lauantaina vietetyillä Malmin päivillä kuultiin paljon musiikkia, kerättiin yhdessä roskia ja tutustuttiin niin SPR:n kuin monien muidenkin  paikallisten yhdistysten toimintaan. Siivouspäivän kunniaksi asukkaat saivat myydä turhia aarteitaan ja välillä ehdittiin saada tanssinopetustakin. Päivän päätti American Tribal Stylen tanssiesitys.

TL

Edellinen artikkeliPuiU ja MPS tarjosivat ikimuistoisen tasapelin
Seuraava artikkeliPetteri kurvaa lavalle Elviksenä